7 C
Alytus
2024 / 04 / 16

Statybas iškeitė į programavimą ir atgal nebesidairo

Ar jau skaitėte?

Statybų inžineriją baigęs Mantvydas Buzas pagal specialybę dirbo vos kelerius metus, bet paauglystės norai ir svajonės ėmė blankti paragavus tikro gyvenimo bei pradėjus kurti šeimą. Darbas iš kur nori, profesionalūs kolegos, mažiau streso, puikus tenkančių atsakomybių santykis su atlyginimu – statybas iškeitęs į programavimą, šiandien jis jau neįsivaizduoja, kad darbe galėtų būti kitaip.

- Reklama -

Motyvuojanti audioknyga „Tavo sėkmės medžioklė“ yra skirta Žmonėms, kurie savo darbe, gyvenime ar aplinkoje trokšta permainų.


Mantvydas pasakoja statybų inžinerijos studijas pasirinkęs, nes mokantis mokykloje tai atrodė rimta specialybė. Tačiau jau savo studijų metais jaunesnius brolį ir pusbrolį protino rinktis perspektyvią IT sferą. Galiausiai šiuo keliu pasuko ir pats.

Pusę metų IT ir skaitmenizacijos sprendimų bendrovėje „Baltic Amadeus“ jaunesniuoju „front-end“ programuotoju dirbantis Mantvydas šiandien džiaugiasi pasirinkęs sritį, kuri leidžia pademonstruoti darbo rezultatus kitiems, taigi net namiškiams gali lengvai parodyti, kuo užsiima, o taip pat dalijasi patarimais su žmonėmis, kurie vis dar dvejoja ar tiesiog nedrįsta keisti profesiją.

– Kas baigus mokyklą paskatino rinktis statybų inžineriją?

– Būnant moksleiviu žodis inžinierius turėjo kažkokią magišką aurą. Paskutinėse klasėse galvojau būtent apie technologijos mokslus, norėjau tapti inžinieriumi, turėti rimtą, „vyrišką“ specialybę.

Statybų inžinerijos studijos buvo įdomus, įvairių patirčių suteikęs iššūkis, kaip ir darbas vieno prekybos tinklo parduotuvių statybų kokybės skyriuje. Per kelerius metus išties daug sužinojau, aplankiau daug statomų parduotuvių, ieškojau statybų kokybę užtikrinančių sprendimų, dalyvavau derybose su rangovais.

– Kas nutiko, kad nusprendėte keisti savo gyvenimą, profesiją ir pasukti programavimo keliu?

– Sprendimui įtakos turėjo keli veiksniai. Pirma, statybų inžinieriaus diplomas atvėrė plačias galimybes, bet tai vertė jaustis nepatogiai, neužtikrintai, nežinojau kur link toliau sukti, kokią sritį pasirinkti. Antra, prisidėjo didmiesčio poveikis: aš buvau per mažas Vilniui, o gal Vilnius – per didelis man.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Prarasti rankpinigiai, užlietas ką tik įsigytas būstas, vidaus apdailos defektai - kaip to išvengti?

Puikiai susiklosčius aplinkybėms, su sužadėtine grįžome į gimtinę. Tuo metu skaičiau knygą, kurioje buvo klausimas: „Kada paskutinį kartą galvojote, koks jūsų svajonių darbas?“ Ir išties, tapti inžinieriumi svajojo paauglys Mantvydas, o dabar aš kuriu šeimą. Metas pokyčiams.

Atsidariau darbo skelbimų portalą, žvalgiausi po kategorijas ir svarsčiau, kuo norėčiau užsiimti toliau. Vienas iš trijų pasirinkimų ir buvo programavimas.

– Kaip įvyko pokytis, nuo ko pradėjote, kaip mokėtės programavimo?

– Dar mokykloje man patiko svetainių kūrimas, tiesa, tuo metu labiau koncentravausi į grafiką. Buvau išbandęs nemažai įvairių programų – nuotraukų, vaizdo įrašų redagavimo, iliustracijų ir muzikos kūrimo, 3D modeliavimo, architektūros, braižymo ir kt. Tačiau prie paties programavimo teko prisiliesti tik paviršutiniškai.

Nusprendus persikvalifikuoti, ant kelio užvedė geras draugas – beje, tas pats, su kuriuo paauglystėje bandėme kurti tinklalapius. Nusprendžiau, kad esu pakankamai sistemingas ir konkretus, todėl sugebėsiu mokytis savarankiškai. Įsigijau patraukliausius kursus mokymosi platformoje ir taip prasidėjo mano kelionė programuotojo link.

– Kodėl pasirinkote „front-end“ sritį?

– Pasirinkti mokymai internetu buvo apie viską (full stack), taigi galėjau rinktis įvairias sritis. „Front-end“ atrodė patraukli dėl to, kad leido grįžti prie kažkada taip mėgtos grafikos, be to, jaučiausi tvirčiau, nes jau žinojau įvairių dizaino, grafikos, logotipų kūrimo paslapčių.

Taip pat patinka tai, kad galiu kitiems parodyti savo darbus, leisti išbandyti, paspaudinėti mygtukus, įvertinti vartotojo patirtį.

– Sakoma, kad programuotojų visiems trūksta – ar lengvai susiradote darbą?

– Viename startuolyje įsidarbinau po 6 mėnesių individualaus mokymosi. Tačiau padirbęs kelis mėnesius supratau, kad noriu sparčiau augti, mokytis ir tobulėti, dirbti su naujausiomis technologijomis ir patyrusiais specialistais. Būtent tokį įspūdį paliko „Baltic Amadeus“. Įveikęs atranką, sulaukiau pasiūlymo prisijungti.

Taip pat skaitykite:  Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Beje, mane nustebino profesionalus ir išsamus grįžtamasis ryšys apie tai, ką praktinėje užduotyje atlikau gerai, o ką nelabai. Ir prie įmonės prisijungęs ne sykį įsitikinau, kad kolegos visada pasiruošę vieni kitiems padėti, patarti, pasidalinti patirtimi.

– Ar sprendimas keisti profesiją pasiteisino? Nejaučiate nostalgijos buvusiai profesijai?

– Labai džiaugiuosi, kad savo gyvenimo permainų laikotarpiu pavyko surasti svajonių darbą. Labiausiai patinka tai, kad galiu dirbti iš kur tik noriu, turiu profesionalius kolegas, o atvykęs į biurą visada randu darbo vietą.

Statybų sektoriaus pasiilgti dar nespėjau, ypač stebėdamas dabartinę rinką, augančias statybų kainas, didėjantį nepastovumą. Tiesa, retkarčiais jaučiu nostalgiją brėžinių braižybai, kuri atgyja vartant pastatų planus ar skaitant NT naujienas.

– Kokie jūsų tolesni tikslai, užmojai?

– Norėčiau padirbėti su kuo daugiau skirtingų programavimo sprendimų, skirtingų karkasų (framework), bibliotekų. Bent jau pačiupinėti, kad ateityje turėčiau kuo mažiau pirmų kartų. Svarbiausias tikslas, žinoma, įgyti daugiau patirties ir kuo greičiau išaugti iš „jaunesniojo specialisto batų“.

– Ką patartumėte kitiems žmonėms, svarstantiems keisti karjerą ir pasirinkti programavimą?

– Visų pirma, nuspręskite, kokia programavimo kalba ir sritis jums atrodo įdomiausia. Pavyzdžiui, pabandykite parašyti kodo eilučių bent keliomis skirtingomis kalbomis, pasižiūrėkite vaizdo įrašų apie tai, kuo skiriasi „back-end, front-end“, duomenų bazių programavimas, automatinis testavimas ir kt.

Antra, įsivertinkite, ar galite mokytis pats, individualiai – ar galite laikytis veiksmų plano, susirasti reikiamą informaciją, išlaikyti koncentraciją? O gal jums labiau tinka grupiniai programavimo užsiėmimai, pamokos?

Tuomet išsirinkite jums įdomią ir suprantamą mokymų programą bei jos laikykitės. Taip pat didelę naudą turi asmeniniai, nors ir pradedančiojo lygio, projektai. Programavimas yra kaip amatas – tik darydami, bandydami ir praktikuodamiesi įgysite vis daugiau žinių bei patirties.

Taip pat skaitykite:  Teismo sprendimas: įmonių vadovus atsakomybė gali pasivyti ir po daugybės metų

Ir svarbiausia – nemeskite pasirinkto kelio, nesiblaškykite tarp skirtingų pamokų, mokymosi programų. Gali būti nelengva, bet būkite kantrūs ir nepamirškite, kodėl pasirinkote programavimą.

„Baltic Amadeus“ – unikalius IT sprendimus kurianti ir skaitmenizacijos klausimais konsultuojanti bendrovė siekia užtikrinti geriausią patirtį savo klientams, naudotojams bei darbuotojams. Daugiau nei 250 kvalifikuotų profesionalų kuria naujausiomis technologijomis paremtus daugiakanalės prekybos, mobiliosios bankininkystės, duomenų bei verslo analitikos sprendimus, teikia individualios programinės įrangos kūrimo, IT konsultavimo, informacijos saugumo ir debesijos paslaugas. Per 34 veiklos metus „Baltic Amadeus“ bendrovė yra įgyvendinusi jau daugiau nei 2000 IT sprendimų Šiaurės Europos finansų, energetikos, telekomunikacijų, logistikos ir kitų sektorių įmonėms.

Skaistė Krikščiūnaitė
„Baltic Amadeus“ marketingo vadovė

TOP naujienos

Gydytojas V. Morozovas pataria: ką turėti vaistinėlėje atostogaujant ir kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidusiam

Naujosiose vaistinėlėse automobiliams atsirado papildomų priemonių: ledo maišeliai, spaudžiamieji tvarsčiai, taip pat daug diskusijų visuomenėje sukėlę turniketai. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pataria, kaip juos...

Valgomos gėlės – artišokai: riešutų skonį primenantys artišokų padažai

Rudeninis artišokų derlius iš saulėtosios Italijos pasiekė parduotuvių lentynas. Artišokas – italų virtuvės pasididžiavimas ir nors mūsų šalyje vis dar atrodo egzotiškai, jie jau...

Atrastas mitologinis Kuliškių akmuo

Pagal padavimą, vieną Velykų rytą medžiotojas, apsiavęs veltiniais, išėjo medžioti. Jis vedėsi ir keturis šunis. Kai bažnyčioje vyko Prisikėlimas, medžiotojas pamatė šešis kiškius ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS