16.5 C
Alytus
2024 / 04 / 27

„Iki“ dirbantis prancūzas atskleidžia – kaip atskirti kokybiškus kruasanus ir ką daryti su vakarykščiais

Ar jau skaitėte?

Aromatingas, sviestu kvepiantis ir burnoje tirpstantis kruasanas su puodeliu kavos – vienas iš tų malonumų, kuris bemat gali praskaidrinti dieną. O ypač šį antradienį, kai minima tarptautinė prancūziškam rageliui skirta diena. Regis, nėra nieko paprasčiau nei į popierinį maišelį įsidėti kvapnų kepinį, tačiau kruasanas kruasanui nelygus – iš Prancūzijos į Lietuvą persikraustęs „Iki“ konditeris Thierry Lauvray pasakoja, į ką reikėtų atsižvelgti.

- Reklama -

Lietuviai yra dideli smaližiai, patys besididžiuojantys įvairiais tradiciniais kepiniais. Bet visgi būtent kruasanas yra perkamiausia bandelė Lietuvoje, atskleidžia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Nors didžiausias favoritas – ne tradicinis sviestinis ragelis.

Kruasanai.

„Prieš tris dešimtmečius vieni pirmųjų Lietuvoje savo parduotuvėse pradėjome kepti šviežius kruasanus, ir dabar jie dažnam yra tapę neatsiejama pirkinių krepšelio dalimi. Dažniausias pasirinkimas yra saldžia karamele įdarytas ragelis, nurungiantis netgi tradicinį sviestinį. Bet šiuo klausimu pirkėjai mėgsta naujoves – renkasi ir su šokolado, migdolų įdaru ar pikantiškus, su sūriu ir kumpiu. Ir tik po kruasanų pagal populiarumą rikiuojasi kitos bandelės, visų pirma – spurgos“, – sako V. Budrienė.

Didelio pasisekimo sulaukia ir įdomesnės kultinio ragelio variacijos – kruasaninės spurgos, kruasaninė duona ar vos rudenį pristatytas Niujorko kruasanas. Beje, šią savaitę „Iki“ paskelbusi Kruasanų fiesta, tad tai gera proga pasimėgauti įprastais rageliais ar išbandyti naujoves.

8 aspektai, ką įvertinti perkant kruasaną

Kruasanai Th. Lauvray lydi nuo vaikystės – prancūzų šeimose jie yra tipinis pusryčių ingredientas, ypač mėgstamas priešpiečių pagrindas, pakeičiantis sumuštinių duoną. Nesate kruasanų gerbėjai? Galbūt tiesiog jo kokybiško dar neragavote. Norint išties pasimėgauti kvapo ir skonio simfonija, pavergusia pasaulio gurmanų širdis, verta žinoti, kaip jį išsirinkti parduotuvėje.

Taip pat skaitykite:  Kaip išsikepti gardų ir sultingą „netikrą zuikį“ (receptas)

Spalva. Iš išorės jo spalva turi būti kontrastinga – nuo kepimo tamsesnis viršuje ir šviesesnis apačioje. Jei kepinys blyškus, jis nebus iškeptas iki tobulumo, o jei per tamsus – tikėtina, kad bus pernelyg sausas. Tešla taip pat turi būti geltona, o ne balta – taip žinosite, kad kruasanas pagamintas iš tikrų kiaušinių.

- Reklama -

Sviestas. „Čia jau laikas pamiršti kalorijas – geriausias kruasanas bus iškeptas naudojant daug kokybiško sviesto, jo nevalia taupyti. Tai atskleis ir sudėtis, ir su niekuo nesupainiojamas malonus sviestinis aromatas“, – pataria konditeris.

Pūstumas. Idealaus skonio kruasanas niekada nebus sukritęs, plokščias – žiūrėkite į tuos, kurie išdidžiai pūpso. Tai reiškia, kad tešla buvo perlenkta vėl ir vėl, kad susidarytų tobuli sviestiniai sluoksniai, tarp kurių yra oro. Būtent žvelgiant į juos galima pamatyti recepto ir konditerio meistriškumą. Ši technika vadinama „feuilleté“, kuri reiškia specifinį tešlos sulankstymą kelis kartus, pasakoja Th. Lauvray.

Svoris. Net ir vizualiai didelis kruasanas turėtų būti lengvas – tai vėlgi užtikrina purus sluoksniai. Kita vertus, jeigu renkatės kruasaną su įdaru, turėkite tai omenyje – priedai tikrai pasunkins kepinį.

Traškumas. Jeigu valgant kruasaną nebyra trupiniai – nėra ko džiaugtis. Kruasanas minkštas ir purus turi būti tik viduje, o iš išorės – maloniai traškus.

Šviežumas. „Geriausias kruasanas – tai kruasanas, kuris buvo iškeptas visai neseniai. Todėl „Iki“ parduotuvėse, kuriose yra krosnelės, juos kepame bent tris kartus per dieną. Tiesiog paklauskite, kada buvo iškepti kruasanai“, – pataria Th. Lauvray.

Subtilus sūrumas. Tobulas kruasanas taip pat turi turėti labai subtilų sūrų skonį, kurį suteikia į tešlą įdėtas žiupsnelis „fleur de sel“ – druskos. Dėl šio beveik nepastebimo, bet tikrai jaučiamo skonio kruasaną galima valgyti vieną arba perpjautą per pusę ir padengtą plonu uogienės sluoksniu, arba su pikantiškais įdarais.

Taip pat skaitykite:  Maisto gaminimas vienam: patarimai ir receptai, kaip tai daryti nebrangiai, lengvai ir skaniai 

„Ausys“. Galiausiai, pažiūrėkite į kruasano galus. Jie turi būti traškūs, tobulai auksinės spalvos.

Jeigu liko kruasanų – išbandykit socialinius tinklus užkariavusį traškų receptą

Kruasanai yra vienas populiariausių kepinių pasaulyje, tad kūrybingi konditeriai nevengia su juo eksperimentuoti. Taip atsirado kruasaninės spurgos, kruasanų ir keksiukų „vaikas“ krafinas, kruasaninė duona ir aibė kitų naujovių. Vieną tokių nesunku ir patiems pasigaminti namuose.

„Nors kruasanai patys savaime yra natūraliai traškūs, juos vis dar galima patobulinti šiuo klausimu. Ypač, jei nuo pusryčių dar liko keli rageliai, kurie per dieną prarado savo traškumą. Viskas, ko jums reikės, tėra kočėlas, keptuvė, sviestas ir kruasanai. Dėl savo paprastumo ir malonios tekstūros, šis receptas praėjusiais metais tapo socialinių tinklų žvaigžde“, – pasakoja Th. Lauvray.

Paimkite kruasaną ir kočėlu iškočiokite jį kuo plokštesnį. Tada karštoje keptuvėje ištirpdykite šiek tiek sviesto. Į ją įdėkite iškočiotą kruasaną ir jį apkepkite. Kol viena ragelio pusė kepa, prieš apverčiant ant kitos pusės galima užtepti šiek tiek medaus. Meduje esanti fruktozė karamelizuojasi, ir kruasanas taps ypač traškus.

„Kai kruasanas iš abiejų pusių įgaus norimą apskrudimą, dėkite į lėkštę ir galite pridėti priedų. Graikiškas jogurtas, rikota ir citrinos žievelė, grietinėlė ir braškės arba riešutinis kremas ir avietės bus tai, kas pavergs smaližių širdis. Jei nemėgstate saldžiai, galite išbandyti ir pikantišką variantą: kumpį, buratą ir kapotas pistacijas; šoninę, gaudą ir rukolą; pomidorus, mocarelą ir žaliąjį pesto arba plaktus kiaušinius ir avokadą“, – siūlo prancūzas.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

„Sodra”: Lėšų išmokoms pakanka, jos mokamos laiku

Nors dėl COVID-19 pandemijos ir karantino augo išlaidos kai kurioms išmokoms, „Sodra“ toliau laiku vykdo visus savo įsipareigojimus. Lapkričio išmokos pasiekė gyventojus nevėluodamos. Lėšų...

Narkotikais apsinuodijusią nepilnametę išgelbėjo mama ir medikai

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, jų realizavimo nepilnametei. Trys 19–21 metų vaikinai – E. S., D. B....

J. Šiugždinienė: kokybiškas aukštasis mokslas turi būti prieinamas ne tik didžiuosiuose miestuose

Stiprios valstybinės kolegijos, vykdančios kokybiškas studijas ir rengiančios darbo rinkoje paklausiausius specialistus. Tam, kad būtų pasiektas šis tikslas, numatoma stiprinti kolegijų tinklą, sutelkti išteklius....

ORAI: Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs

Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija, kai kur smarkūs. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS