Pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė „Visa“ šiandien paskelbė, kad jau trečius metus iš eilės vykdys savo stipendijų programą „She’s Next“ Šiaurės ir Baltijos šalyse. Bendradarbiaujant su „Luminor“ ir „Novatore“, šia iniciatyva siekiama remti moteris verslininkes, suteikiant joms lėšų ir išteklių verslui plėtoti.
Neseniai „Visa“ Šiaurės ir Baltijos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje verslą yra pradėję daugiau vyrų nei moterų (atitinkamai 42 proc. ir 31 proc.), tačiau 76 proc. moterų svajoja tapti verslininkėmis. Tai rodo, kad labai reikalingos tokios iniciatyvos kaip „She’s Next“, kuriomis sprendžiami unikalūs iššūkiai, kylantys moterims versle.
Apklausa taip pat parodė, kad:
- kaip didžiausią motyvą, dėl kurio svarsto galimybę pradėti savo verslą, 41 proc. respondentų nurodė finansinę nepriklausomybę ir turtą. 32 taip pat nurodė galimybę „būti savo paties viršininku ir labiau kontroliuoti savo profesinį gyvenimą“;
- moterys šiek tiek labiau nei vyrai vertina profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą (53 proc. ją laiko itin svarbia). Taip pat joms svarbiau (55 proc.) finansinė sėkmė;
- 33 proc. respondentų kaip didžiausią kliūtį pradedant verslą įvardija finansavimo užtikrinimą. Kita svari kliūtis (21 proc.) – rasti savo rinką ir pakankamą paklausą;
- Daugiausia moterų (28 proc.) nurodė, kad verslo idėjos realizavimui joms užtektų 5-10 tūkst. eurų.
Pagal šią programą dviem moterų valdomoms įmonėms Lietuvoje bus skirta po 10 000 eurų ir vienerių metų asmeninės verslo konsultacijos. Šių metų programa remiasi ankstesnių dvejų metų sėkme, kai 18 moterų vadovaujamų įmonių Šiaurės ir Baltijos šalyse gavo stipendijas ir konsultacinę paramą.
„Įmonėje „Visa“ stengiamės kurti įtraukesnę ekonomiką. Todėl norime suteikti daugiau galimybių moterims priklausančioms mažosioms įmonėms, nes tikime, kad jos atlieka svarbų vaidmenį kuriant augimą. Su programa „She’s Next“ norime pabrėžti moterų verslininkių svarbą ir sutelkti išteklius ten, kur jų labiausiai reikia, ypač ekonominiu sunkmečiu. Stipendijų programa skirta moterims verslininkėms, kurioms reikia kapitalo savo smulkiajam verslui plėtoti, valdyti ar finansuoti“, – aiškina Philip Konopik, „Visa“ Šiaurės ir Baltijos šalių regiono vykdomasis direktorius.
Stipendijų programoje „She’s Next“ gali dalyvauti įmonės, atitinkančios šiuos kriterijus:
- registruota Lietuvoje;
- veiklą vykdo ne trumpiau kaip vienerius metus;
- vykdo veikla ir yra matoma tiek fiziškai, tiek virtualiai;
- ne mažiau kaip 51 proc. akcijų priklauso moterims.
Paraiškas galima teikti iki spalio 31 d. Susidomėjusios įmonės gali sužinoti daugiau ir pateikti paraišką https://www.visa.lt/run-your-business/shes-next.html
Nuo 2020 m. „Visa“ pagal stipendijų programą „She’s Next“ moterims verslininkėms visame pasaulyje skyrė daugiau nei 3,83 milijono JAV dolerių. Praėjusiais metais „Sustain Academy“, kuri profesionalams siūlo praktines įžvalgas ir mokymus apie tvarumo praktiką, ir „Giliukas Lab“, kuri rengia į gamtos mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką (STEM) orientuotus edukacinius užsiėmimus 1–8 klasių moksleiviams, buvo „Visa She’s Next“ stipendijų gavėjai Lietuvoje.
Apie „Visa Inc.“
„Visa“ (NYSE:V) yra pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, palengvinanti naudotojų, prekybininkų, finansų įstaigų ir valdžios institucijų sandorius daugiau nei 200 šalių ir teritorijų. Mūsų misija – sujungti pasaulį naujoviškiausiu, patogiausiu, patikimiausiu ir saugiausiu mokėjimų tinklu, kad žmonės, įmonės ir ekonomika galėtų klestėti. Tikime, kad ekonomika, kuri apima visus ir visur, pakylėja visus ir visur, ir manome, kad prieinamumas yra pinigų judėjimo ateities pagrindas. Sužinokite daugiau Visa.com.