21.8 C
Alytus
2024 / 06 / 24

Verslininkė Liucina Rimgailė atskleidė, kaip taupo jos šeima: nuo prekių dydžio pasirinkimo iki likučių panaudojimo

Ar jau skaitėte?

Žmonėms vis labiau rūpinantis savo poveikiu aplinkai ir norint efektyviai sutaupyti, didesnės pakuotės šeimoms tapo puikiu šiuolaikinių iššūkių sprendimu. Toks apsipirkimo būdas gali prisidėti prie atliekų mažinimo bei padėti ženkliai sutaupyti namų biudžetą. Pasak komunikacijos specialistės, verslininkės Liucinos Rimgailės, jos šeima ilgesnio galiojimo prekes visada įsigyja didesnėse pakuotėse, kurių užtenka ilgesniam laikui. Jų įsigyti su nuolaida iki spalio 16 d. galima visose prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse, kur šiuo metu vyksta „Mamutų dienos“.

- Reklama -

Pasiruošimas įvairioms šventėms bei susibūrimams

Verslininkė ir komunikacijos specialistė Liucina Rimgailė atskleidžia, kad planuodama kasdienį pirkinių biudžetą savo trijų asmenų šeimai, greitai gendančius produktus dažniau renkasi mažesnėse pakuotėse, tačiau kartais sunku apsieiti su nedideliu kiekiu maisto produktų, ypač, kai ruošiamasi šventėms ar savaitgalio susibūrimams su draugais bei kaimynais – tuomet praverčia „Mano Rimi“ lojalumo kortelė.

L. Rimgailė vengia spontaniškų apsipirkimų.

„Didesnio kiekio maisto mums reikia per įvairias šventes arba savaitgaliais, kai atvažiuoja draugai arba užsuka kaimynai, šeima. Kai tai būna spontaniškas susitikimas, dažnai praverčia „Mano Rimi“ lojalumo kortelė, nes joje kasdien randu gerų pasiūlymų. Taip pat pačioje prekybos tinklo parduotuvėje visuomet būna akcijų, tad tai padeda susirinkti mažesnės sumos krepšelį“, – pasakoja verslininkė.

Negendančių produktų verta turėti daugiau

Ilgai negendančius produktus pirkti dideliais kiekiais verta, nes tai, pasak pašnekovės, ne tik leidžia sutaupyti, bet ir mažina apsipirkinėjimo dažnumą, leidžia geriau pasiruošti nenumatytoms situacijoms. Pasak L. Rimgailės, nuolaidų metu ji visada atkreipia dėmesį į švaros prekes, parduodamas didesniais kiekiais, ir niekada neatsisako įsigyti daugiau kavos –įvairius jos skonius mėgsta išmėginti kartu su vyru.

„Visuomet atkreipiu dėmesį į buitinės chemijos, tualetinio popieriaus, šiukšlių maišų kainas. Taip pat – kavos pupelių. Kadangi mėgstame išbandyti įvairius skonius, tai leidžia ir sutaupyti, ir susipažinti su naujienomis. Žinoma, sutaupyti visada padeda ir didesnės, šeimai skirtos pakuotės, nes produkto užtenka ilgesniam laikui. Šios priemonės negenda, jas galima laikyti ilgą laiką, tad apsirūpinti į priekį tikrai protinga“, – pataria verslininkė.

L. Rimgailė priduria, jog tiek anksčiau, tiek dabar dažniausiai sūnui tenka pirkti sauskelnes, paklotus, drėgnas servetėles ir vaisių tyreles: „Lengviausia nuolaidas pajusti perkant sauskelnes, nes jų kaina nemaža, o sutaupymui tikrai praverčia didesnio kiekio įsigijimas, jei joms skelbiama akcija, pavyzdžiui, per „Mamutų dienas“. Kylant kainoms, šeimoms, kurios augina vieną ar kelis mažylius, tikrai norisi sutaupyti, o perkant tiek būtinąsias higienos prekes, tiek maistą, labai svarbi ne tik kaina, bet ir tų produktų kokybė.“

- Reklama -

Nuo maisto likučių švaistymo gelbėja šaldymas


Nuo maisto likučių švaistymo Liuciną gelbėja šaldymas.

Verslininkės teigimu, protingas apsipirkimas pagal kruopštų planą, kiek ir kokio kiekio produktų verta įsigyti, jos šeimai padeda išvengti spontaniškų pirkinių ir išmetamų į šiukšlinę gausaus kiekio pakuočių. Be to, L. Rimgailė pasakoja, kad planuojant pirkinius mažiau pinigų išleidžiama kurui, nes tuomet netenka važinėti be tikslo, o maisto ir kitų produktų likučiai būna atsakingai sunaudojami bei be reikalo neišmetami.

„Kalbant apie maisto likučius, tai mėgstu užsišaldyti mėsos ar žuvies, jei turiu jų didesnį kiekį nei galiu vienu metu paruošti arba jei matau, kad pasikeitė planai ir artimiausiu metu su šeima nevalgysime namie. Taip pat stengiuosi kuo dažniau peržiūrėti šaldytuvo turinį, į priekį išstumti tuos produktus, kuriuos jau reikėtų suvartoti ir suplanuoju atitinkamus pusryčius arba pietus: omletas su daržovėmis, pagardintas paskutiniu gabaliuku sūrio ir kumpio, visada būna išskirtinai skanus“, – džiaugiasi L. Rimgailė.

„Mamutų dienos“ – tvaresniems namams

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva.

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, protingas apsipirkimas leidžia gerokai sutaupyti ir gyventi tvariau: sumažinamas pakuočių atliekų kiekis, nes didesniam tūriui sunaudojama mažiau išteklių ir taip susidaro mažiau atliekų. Taip pat ekspertė pažymi, kad perkant dideliais kiekiais dažnai tenka rečiau apsipirkti, todėl sumažėja su transportu susijęs išmetamo anglies dioksido kiekis, o vartotojai skatinami mažiau švaistyti ir efektyviau naudoti išteklius.

„Specialių akcijų metu, kaip šiuo metu iki spalio 16 dienos „Rimi“ parduotuvėse vykstančios „Mamutų dienos“, stengiamės pasiūlyti kuo geresnę kainą didelėms pakuotėms, tad pirkėjai jų stengiasi įsigyti daugiau, jeigu namuose turi pakankamai vietos sandėliavimui. Apie „Mamutų dienų“ specialias akcijas galima sužinoti iš leidinio, parduotuvėse kabančių plakatų bei atkreipti dėmesį į spalvas, kuriomis žymimos kainos. Parduotuvėse taip pat rasite terminalą, kuriame galima rasti specialių kategorijų pasiūlymų, skirtų visiems lojalumo programos dalyviams, bei asmeninių pasiūlymų, kurie suformuojami pagal mėgstamas prekes“, – sako O. Suchočeva.

Specialistė taip pat primena, jog papildomai sutaupyti padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. O akcijos laikotarpiu kuo daugiau apsipirksite „Rimi“ parduotuvėse, tuo daugiau „Mano Rimi“ pinigų uždirbsite kitą mėnesį – nuo 1 iki 2,5 proc. „Mano Rimi“ lygiai nustatomi pagal sumą, kuri buvo išleista praėjusį kalendorinį mėnesį.“

TOP naujienos

Astrologinė prognozė sausio 30-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien iš jūsų gali būti pareikalauta svarių veiklos rezultatų. Regis, nerimo sukels konkurentų aktyvumas. Visur remkitės sveiku protu ir nesiprogramuokite nesėkmėms. Turite potencialą...

Kaip modernūs elektroniniai prietaisai kenkia planetai

Sunku įsivaizduoti žmogų šiuolaikiniame pasaulyje be mobiliojo telefono rankoje. Išmanieji telefonai ir kompiuteriai pakeitė mūsų bendravimą, darbą, mokymąsi, dalinimąsi naujienomis ir net laisvalaikį. Elektroninė...

Krizės akivaizdoje merai nesusitvarko ir su švietimo iššūkiais

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kovo 24 d. kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą...

Horoskopai sausio 17 dienai

AVINASSkubėti nereikia, bet neryžtingumas taip pat gali brangiai kainuoti. Ieškokite aukso vidurio. Jeigu norite įtikinti kolegas, turite itin tiksliai formuluoti savo mintis diskusijos metu. N24.lt...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS