Lietuvoje meška atsivedė jauniklį, turėsime dar vieną gyvūnų rušį

Ar jau skaitėte?

.

- Reklama -

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos duomenimis, Lietuva nuo šiol gali didžiuotis dar viena laukinių gyvūnų rūšimi – meška atsivedė jauniklį, o tai reiškia, kad raudonoje knygoje bus atverstas naujas Lietuvos gamtos istorijos puslapis. Anot Laimono Daukšos, meškos jauniklį gamtininkui Laimonui Kiaulėnui pavyko užfiksuoti Kupiškio rajone, Mirabelio miške, praeitą savaitę.

„Tai unikalus atvejis mūsų gamtoje ir kartu – vieni įspūdingiausių kadrų šiemet iš meškų gyvenimo. Pateles ir patinus Lietuvoje fiksuojame jau ne vienerius metus, gandų apie jauniklius būta, tačiau pirmą kartą gamtininkui pavyko jį užfiksuoti gyvai ir dar taip“, – sako LMŽD direktorius Laimonas Daukša.

Meškiukas. Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.
Meškiukas. Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Anot jo, netoliese jauniklio turėjo būti ir jo mama, o tai reiškia, kad nuo šiol Lietuvoje yra dar viena laukinės gyvūnijos gyvenanti rūšis.

„Ypatinga diena Lietuvos gamtai, nes raudonojoje knygoje nuo šiol turėtų atsirasti ir Lietuvoje gyvenančios meškos, kurios iki šiol buvo laikomos išnykusiomis, nepaisant jų reguliarių vizitų mūsų gamtoje. Kiek man žinoma, remiantis esama tvarka į ją gali būti įtrauktos tik vedančios rūšys, tad turime pirmą meškiuką, kuris atvėrė naują šios knygos puslapį“, – sako jis.

L. Daukšos teigimu, pirmasis oficialus Lietuvos meškos jauniklis yra griežtai saugomas kaip ir visos meškos Lietuvoje, tuo tarpu gyventojai raginami vengti bet kokio kontakto su juo ar net jo ieškoti, nes jį globoja ir saugo jo mama ir tai daro, be jokių kompromisų.

- Reklama -

„Meškų populiaciją Lietuvoje galima sekti specialiame žemėlapyje, tame tarpe ir mažąjį šalies gyventoją, tuo tarpu ieškoti, tiek jo, tiek meškų – griežtai nerekomenduojame. Tai unikalūs laukiniai gyvūnai, kuriems ramybė yra būtina sąlyga, o vaikų gynimas nuo grėsmių – neturi jokių ribų. Tą turi žinoti kiekvienas“, – sako jis.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija praeitų metų pabaigoje inicijavo specialų žemėlapį www.meskos.lt ir www.meskuzemelapis.lt  kuriame gali sekti šių gyvūnų gyvenimo būdą, migraciją Lietuvoje. Nors meškos Lietuvoje iki šiol buvo laikomos kaip išnykusios, jų pastaraisiais metais fiksuojama vis dažniau, tuo tarpu jaunikliai – iki šiol taip gerai užfiksuoti nebuvo. 

Laimonas Daukša

TOP naujienos

Studentams, norintiems papildomai užsidirbti, siūlo studijų finansavimą ir kitas naudas

Prasidėjęs naujas studijų semestras – puiki galimybė studentams ieškoti pirmojo darbo ir užsidirbti papildomų pinigų pragyvenimui ar pramogoms. Rudenį darbo vietų, laukiančių studentų, yra...

Artimiausiomis dienomis lietaus mažės, tačiau šilumą gesins šiaurūs vėjai

Rugsėjo 1-os dieną iki vidurdienio vietomis, daugiausia pietrytinėje šalies pusėje, truputį palis. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 7–12 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra...

Šiandien rytinėje šalies pusėje kai kur trumpai palis

Šiandien rytinėje šalies pusėje kai kur trumpai palis. Oras šils iki 10–15 laipsnių. Spalio 3-os naktį kai kur trumpai palis. Temperatūra naktį 5–10, dieną 14–19...

Šiandien aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos

Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems sausus orus. Šiandien Lietuvoje nepastoviai debesuota. Be lietaus. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos. Birželio 6 d....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS