22.8 C
Alytus
2024 / 05 / 18

Balandžio 15-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Ar jau skaitėte?

Balandžio 15-oji – Kultūros diena; Pasaulinė cirko diena.

- Reklama -

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas Theodore’as Rooseveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.

Balandžio penkioliktoji, pirmadienis – 105-oji metų diena (pirmoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 260 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Anastazija, Anastazijus, Gema, Liudvina, Modesta, Modestas, Vaidotas, Vaidotė, Vilnius;

rytoj: Algedė, Benedikta, Benediktas, Giedrė, Giedrius, Gražvyda, Gražvydas, Kalikstas, Ūdrys;

poryt: Aniceta, Anicetas, Giedrė, Giedrius, Roberta, Robertas, Skaidra, Skaidrius.

- Reklama -
Savo vardadienius balandžio 15-ąją švenčia Anastazija, Anastazijus, Gema, Liudvina, Modesta, Modestas, Vaidotas, Vaidotė, Vilnius.

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.20, leidžiasi 20.20. Dienos ilgumas – 14.00.

Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Avino ženkle.

Protingos mintys:

„Kultūra neišgelbsti nieko ir nieko nepateisina. Bet ji yra žmogaus kūrinys: žmogus joje atsispindi, atpažįsta save; tik šis kritiškas veidrodis jam parodo jo paties atvaizdą“ (Ž. P. Sartras).

Lietuva balandžio 17-ąją, primena ELTA:

1881 m. Lapupio kaime, Marijampolės apskrityje, gimė kunigas, prozininkas ir vertėjas Antanas Petrauskas. Mirė 1944 m.

1940 m. Berlyne sudaryta Vokietijos ir Lietuvos prekybos sutartis.

1990 m. Suomijos sostinėje Helsinkyje įkurta Kristijono Donelaičio bičiulių draugija.

1996 m. Bosnijoje, per taikdarišką misiją, žuvo vyresnysis leitenantas Normundas Valteris.

2002 m. Pasaulio paveldo miestų organizacija (PPMO) pripažino, kad Vilnius tinkamai prižiūri savo senamiestį, ir išdavė sertifikatą, kuriame teigiama, jog Lietuvos sostinė yra įregistruota kaip geros reputacijos PPMO narys.

2005 m. pirmą kartą surengtą Baltijos krepšinio lygos čempionatą laimėjo nė vieno pralaimėjimo nepatyrę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

2008 m. Vilniaus rotušėje surengta Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Radijo asamblėja, kurios šeimininkas buvo Lietuvos radijas ir televizija. Tai pirmas toks transliuotojų renginys Baltijos šalyse ir antras posovietinėje erdvėje. Iš naujųjų Europos Sąjungos šalių EBU Asamblėją buvo rengusi tik Slovėnija.

Taip pat skaitykite:  Poros paieškos internete: pasitikrinkite, ar atpažintumėte apsimetėlį

2013 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė su pasaulio lyderiais dalyvavo buvusios Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Margaret Thatcher laidotuvėse.

2014 m. mirė Neringos garbės pilietis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, pirmasis Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatas dailininkas Eduardas Jonušas. Jam buvo 82-eji.

2016 m. mirė iškilus kalbininkas prof. habil dr. Algirdas Sabaliauskas. Jam buvo 86-eri.

2021 m. eidamas 87-uosius metus mirė žymus architektas, Vilniaus patriotas Jaunutis Makariūnas.

Kai kuriuos įvairių metų balandžio 17 dienos įvykius priminė ELTA.

TOP naujienos

Vasario 23-ioji: vardadieniai, dienos INFO

Vasario dvidešimt trečioji, penktadienis, (penktoji 8-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 311 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia: Dargirė, Dargiras, Darvainas, Darvilas, Darvilė, Darvyda,...

Astrologinė prognozė balandžio 29-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Keista diena. Subjektyvumas trukdys adekvačiai bendrauti, teisingai vertinti. Reikalai klostysis nevienareikšmiškai. Neimkite giliai į širdį nepritarimo jūsų nuomonei. Saugokite sveikatą, venkite svaigalų. Tykos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS