13.7 C
Alytus
2024 / 03 / 28

6 priežastys, kodėl verta pradėti mokytis profesijos po 10 klasės

Ar jau skaitėte?

Vos gavus pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą į rankas, kyla klausimas, o kas toliau? Norintiems neatidėlioti ir jau dabar žengti pirmuosius žingsnius savo sėkmingos karjeros link, pateikiame 6 priežastis, kodėl verta įgijus pagrindinį išsilavinimą kartu su viduriniu išsilavinimu įgyti ir profesiją.

- Reklama -

1. Taupomas laikas

 

Pirmoji jų – taupomas laikas. Profesinio mokymo tikslas – paruošti aukštos kvalifikacijos specialistus per maksimaliai trumpą laiką ir taip įgyvendinti verslo lūkestį kuo greičiau gauti darbo rinkoje labiausia geidžiamus darbuotojus. Įstoję po 10 klasės, kartu su specialybe siekia įgyti vidurinį išsilavinimą 11–12 klasėse bei sėkmingai pasiruošti egzaminams. Tad mokymasis priklausomai nuo pasirinktos mokymo programos gali trukti nuo 2 m. 3 mėn. iki 3 m.

Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) Gimnazijos skyriaus vedėja Marina Aladovičienė sako, kad dauguma besimokančių VTMC gimnazijos skyriuje džiaugiasi, kad vienu šūviu gali nušauti du zuikius. „Tuo pat metu yra įgyjamas ir vidurinis išlavinimas, ir profesija, todėl į darbo rinką galima įžengt daug greičiau“, – sako M. Aladovičienė.

Žiniatinklio programuotojo mokymo programą pasirinkęs Edvinas į profesinę mokyklą ėjo tikslingai – nuo pat mažens domėjosi programavimu. „Nesu tikras, kad žiniatinklio programuotoju dirbsiu visą gyvenimą, bet tai yra tikrai gera pradžia“, – įsitikinės jis, pasirinkęs mokymo programą po 10 klasės, kurioje mokosi ir vidurinio ugdymo dalykų, ir profesijos. „Sutaupiau laiko“- džiaugėsi savo sprendimu vienuoliktokas.

2. Pasiruošimas prieš universitetines studijas

- Reklama -

Baigusieji profesinę mokyklą stodami į universitetą įgyja pranašumą – gauna papildomų balų, o taip pat ir jaučiasi tvirtesni už savo bendramokslius, nes jau ateina į studijas su tam tikru žinių bagažu.

Lukas, besimokantis Žiniatinklio programuotojo mokymo programoje, būtent taip ir padarė. Jis pasakoja: „Norėjau pradėti mokytis tam tikrą profesiją dar nepabaigęs mokyklos, bei turėti pradžią stojant kažkur pabaigus mokyklą.“

Taip pat skaitykite:  Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

O Deimantė, Finansinių paslaugų teikėjo mokymo programą pasirinko tikslingai apgalvojusi savo karjeros žingsnius: „Nuo pat mažens svajojau, man visada sekėsi matematika ir baigusi 10 klasių nusprendžiau eiti mokytis finansų. Nekantraudama norėjau sužinoti kaip čia viskas vyksta“, – pasakojo ji, visada žinojusi, kad savo karjerą sies su finansais ir tikslingai ieškojusi mokymo programos atitinkančios jos lūkesčius. „Čia mokomės visų operacijų, kurios yra atliekamos banke, mokytojai Vilniaus technologijų mokymo centre yra supratingi ir moko tik to, ko realiai reikės ateityje“, – pasakoja Deimantė, šiemet jau įstojusi toliau savo karjeros siekti į aukštąją mokyklą.

Tačiau tai ne tik žinios – mokiniams, profesinio mokymo įstaigą baigusiems su pagyrimu, stojant į universitetus pridedamas papildomas balas.

3. Praktinis mokymas

Vilniaus technologijų mokymo centre 70 procentų mokymosi laiko yra skiriama praktiniam mokymui(si) ir praktikai, tad ilgai “graužti” knygų ir “kalti” teoriją neteks, nes laikas pamokose yra skiriamas praktinėms užduotims atlikti, praktiniams projektams įgyvendinti, darbui su inovatyvia įranga, mokomaisiais stendais.

Žiniatinklio programavimo besimokantis Lukas taip pat pasakoja, kad jam labiausiai patinka, kad profesijos pamokose daroma daug praktinių užduočių bei gaunama lengvai suprantamos teorijos. „Puiki pradžia mokytis dominančią profesiją dar nepabaigus mokyklos“, – sako jis.

4. Stipendija ir apgyvendinimas

Kiekvienas pažangus profesinėje mokykloje besimokantysis gauna stipendiją. Pirmos kvalifikacijos siekiantiems pažangiems mokiniams skiriama stipendija, kurios dydis priklauso nuo mokymosi rezultatų – tai valstybės parama asmenims, besimokantiems profesijos. Stipendijos pervedamos į mokinių sąskaitas banke.

Ne Vilniaus mieste gyvenantiems mokiniams, kasdien važinėjantiems į užsiėmimus iki 40 km. atstumu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, taip pat gyvenantiems bendrabutyje bei savaitgaliais pas tėvus vykstantiems mokiniams Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kompensuojamos kelionės išlaidos pagal pateiktus bilietus arba suteikiama nuolaida. O nenorintys važinėti ilgų atstumų – yra kviečiami apsigyventi mokymo centro naujai suremontuotame bendrabutyje.

Taip pat skaitykite:  Švietimo paslaugų rodikliai šalies savivaldybėse: pirmauja ne tik didmiesčiai, bet ir Raseinių, Zarasų ir Molėtų rajonai

Bendrabutyje yra virš 100 vietų. Mokiniai yra aprūpinami būtiniausiu inventoriumi, yra internetas, pamokų ruošos kambarys, sporto salė, virtuvės, dušai. Bendrabutyje vyksta stalo teniso turnyrai, įvairūs laisvalaikio ir kiti renginiai.

Vietovėje, kur įsikūręs mokymo centro bendrabutis, sukurta patogi infrastruktūra. Mikrorajone yra išvystytas intensyvus viešojo transporto judėjimas, iš čia bendrabučio gyventojai gali sparčiai pasiekti autobusų ir traukinių stotis, o į miesto centrą galima nuvykti vos per penkias minutes.

5. Draugiška aplinka

Kad mokymasis būtų įdomus ir prasmingas – labai svarbi aplinka. Tomas nuo vaikystės domėjosi elektronika, todėl baigęs 10 klasių neabejodamas stojo į profesinę mokyklą. Labiausiai jam patinka mokyklos atmosfera – visi draugiški ir linkę padėti. Įgijęs vidurinį išsilavinimą ir energetinių sistemų elektroniko profesiją, toliau žinias gilinti Tomas planuoja kolegijoje.

„Labiausiai čia mane žavi puikūs mokytojai, kuriems tikrai rūpi, kad mokiniai suprastų ir įsigilintų į dėstomą dalyką, tai juk yra svarbiausia renkantis mokymo įstaigą“, – sako Mantas, pasirinkęs Finansinių paslaugų teikėjo mokymo programą.

Jam pritaria ir absolventas Justinas. Jis Vilniaus technologijų mokymo centrą pasirinko, siekdamas greičiau pažinti profesinius dalykus, o labiausiai jį čia džiugina draugiška mokyklos aplinka.: „Labiausiai man patinka tai, jog galiu mokytis kartu su draugais, bei labai šiltas ir draugiškas mokytojų ir mokinių tarpusavio santykis“, – sako jis.

6. Greita karjera

Apklausų duomenimis, Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniai pagal profesiją įsidarbina dar praktikos metu arba nepraėjus 3 mėn. po kvalifikacijos įgijimo. Tai vienas iš aukščiausių rodiklių tarp Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Dalies mokymo programų absolventų įsidarbinimo rodikliai siekia iki 100 %.

„Ar siektumėte tolimesnių studijų aukštojoje mokykloje, ar norėtumėte įgijęs profesiją pradėti dirbti – abiem atvejais mokytis Vilniaus technologijų mokymo centre yra verta“, – sako gimnazijos skyriaus vedėja Marina Aladovičienė.

Taip pat skaitykite:  Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Priėmimas į profesines mokyklas prasideda gegužės 20 d. Stojantieji po 10 klasės prašymus gali teikti iki rugpjūčio 7 d. Lamabpo sistemoje adresu https://profesinis.lamabpo.lt

TOP naujienos

Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, kai kur palis smarkiai

Artimiausiomis dienomis orai išliks vėsūs, lietus pasirodys dar didesnėje šalies dalyje. Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, kai kur palis smarkiai, galima perkūnija. Pietvakarių vėjo...

Mėgstamiausia telefono ir kompiuterio temperatūra – kambario

Lietuvos klimatas su žvarbiomis žiemomis ir sniegu gali atrodyti žavus mėgstantiems žiemos sporto šakas ar gražius kraštovaizdžius. Deja, šaltis visiškai nepalankus skaitmeniniams elektronikos prietaisams:...

ORAI: Šiandien bus saulėta ir sausa

Šiandien Lietuvoje bus saulėta ir sausa. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos. Sekmadienio dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas vidutinio stiprumo. Temperatūra naktį 6–11,...

Registrų centras: dėl skolų pernai buvo areštuojami ir orlaiviai, ir gyvuliai, ir derlius

Praėjusiais metais dėl kreditorinių įsipareigojimų nevykdymo areštuojamo turto kiekis mažėjo, tačiau tarp areštuotų objektų pateko ne ką mažiau originalūs ir neįprasti turtai. Laikini disponavimo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS